DUMAN KONTROL ve

TAHLİYE SİSTEMLERİ

Duman kontrol ve tahliye sistemlerinin amacı can güvenliği sağlamaktır. Ayrıca bu sistemler insanların yangın yerinden çıkana kadar nefes alması için gereken hava kalitesini sağlayabilir.

 

Müşteri Hizmetleri: (0324) 515 00 76

Bir bina tasarlanırken, duman kontrol sistemleri insan hayatını koruyan en önemli faktör olarak kabul edilmektedir. Yangın sırasındaki ölümler çoğunlukla duman zehirlenmesine bağlıdır. Yangın, doğası gereği 10.000 m2 ‘lik bir alanı birkaç dakika içerisinde dumanla doldurabilir.
Birçok binada sprinkler sistemleri, yangın algılama sistemleri, söndürme sistemleri veya pasif yangın algılama sistemleri bulunmaktadır. Bu yüzden insanlar “Neden duman kontrolü uygulanmalı?” diye düşünebilirler. Ancak, zehirlenme ile ölenlerin sayısı, yanarak can verenlerin sayısından çok daha fazladır. Bu nedenle duman, alevlerden çok daha risklidir.

duman kontrol ve tahliye sistemleri

Binalarınızın mimari yapısı, mekanik ve elektrik altyapısı, amacı ve binanın kullanıcısı, size önereceğimiz Duman Kontrol ve Tahliye Sistemleri için belirleyici faktörlerdir.

Duman Dedektörleri

Duman dedektörü, tipik bir yangın göstergesi olan dumanı algılayan bir cihazdır.

İhbar Butonu

Yangın alarm sistemleri, otomatik olarak çalışır ancak elle de çalıştırabilmek için, yangın ihbar butonları eklenir.

Yangın Sireni

Yangın tehlikesi sırasında bina da bulunanları uyarmak için kullanılan yüksek sesli cihazdır.

Duman Kontrol ve Tahliye Sistemleri Özellikleri

  • Binalar, oteller, alışveriş merkezleri, konutlar, hastaneler, eğitim kurumları, duman kontrolü ve tahliye için birbirinden farklı gereksinimlere sahiptir.
  • Yangın alarm sistemlerimiz de kalite ve deneyim ile duman kontrolü için entegre çözümler sunmaktayız.
  • Yangın alarmı kontrol panellerine monte edilebilen LED & buton ve projelere özel tasarlanmış duman kontrol mimik panelleri uygulamalar da kullanılmaktadır.
  • Tesisleriniz için tasarlanan duman kontrol ve tahliye sistemleri müşterilerimiz tarafından, esnek yapılı, sezgisel ve kullanımı kolay kabul edilmektedir.
  • Cihazın arızası ve durması ile ilgili tüm bilgiler, bu cihazın LED ‘inin farklı renklerde (kırmızı, yeşil, sarı) vurgulanmasıyla mimik panelde gösterilmektedir.
  • Kontrol edilen tüm cihazların döner anahtarları ile, gerekli cihaz bir yangın sırasında durdurulabilir (KAPALI), başlatılabilir (AÇIK) veya otomatik senaryo (AUTO) ile çalışılabilir.
  • Yangın alarm panellerine yerleştirilen özel göstergeli ve butonlu bir projede özel olarak tüm ekipmanların etiketlenmesi ile duman kontrolü için kullanılan tüm ekipmanların durum bilgilerinin izlenip kontrol edildiği anlaşılmaktadır.

Bir kişi tarafından duman kontrolü için kullanılan mimik panelden gönderilen komutlar, her zaman otomatik yangın senaryosundan daha yüksek önceliğe sahip olmalıdır. Sistemimiz, projeler de kullanılan yangın alarm panellerinin güçlü ve esnek programlama özelliğini kullanarak çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Tuğra Güvenlik, en basitinden en karmaşığına kadar geniş bir ölçekte duman kontrolü ile ilgili her türlü projeye benzersiz çözümler sunmaktadır.

Ücretsiz Keşif ve Detaylı Bilgi İçin Hemen Arayabilirsiniz 0324 515 00 76 – 0532 736 19 44

top