Otel ve Turizm Tesisi Güvenlik Çözümleri

Otel ve Turizm Tesisi Güvenlik Çözümleri

Müşteri hizmetleri merkezli bir sektörde, temel güvenlik ilkeleri önlemeli ve caydırıcı olmalıdır. Önlenebilir veya caydırılabilir olayları önüne geçmek için çok fazla güvenlik seçeneği söz konusudur. Güvenliğin olmadığı sektörler de barındırılan etkinlikler, iş sözleşmeleri ve müşteri güveni çok kolay kaybolur.

Uygun güvenlik çözümlerinin bulunmasının karmaşıklığına rağmen, her otel hala aynı sonuçları istiyor: Misafirlerini korumak, işletmenizi korumak ve hatta daha iyi müşteri hizmetleri sunmak. Tüm bunların ışığında açıklamamızı biraz daha genişletirsek;

Misafirleri Koruma

Otelinizin güvenlik sistemlerini ve güvenlik olaylarına hızlı yanıt verme şeklini gösterme misafirlerinizin deneyiminin bir parçasıdır. İşinizi uzman, profesyonel ve en önemlisi verimli bir şekilde gerçekleştirdiklerini gördüklerinde, size güven ve iyi niyet kazandıran bir güvenlik duygusu yaratırsınız. Örneğin gelecekte seyahat planları yaparken, ekibinizin havuzdan uzak bir davetsiz misafire ne kadar hızlı bir şekilde eşlik ettiğini hatırlayacaklardır. Ya da kaybolan veya çalınan bir cüzdan için aramayı nasıl başarıyla gerçekleştirdiğinizi takdir edeceklerdir.

Otelinizi ve Tesisinizi Korumak

Güvenlik sistemleri, misafirleriniz için daha olumlu ve değerli bir deneyim yaratabilir. Aynı zamanda görünür bir güvenlik sistemi varlığı hem iç hem de dış tehditleri engeller.

Mevcut güvenlik sistemleri, otelinizde ki herhangi bir kaza veya yaralanma için belgesel kanıtlar üretebilen, kullanımı kolay ve özelleştirilebilir raporlama özellikleriyle de gelir. Bu, sonuçlanan ya da otelinize karşı açılan davalarda herhangi bir ceza davası için çok değerli olabilir.

Raporlama araçları, misafirperverlik grubunuzun denetim uyumluluğuna, düzenleyici kurumlara veya sigorta sağlayıcınıza yönelik dokümantasyon da üretir.

Hizmetin İyileştirilmesi

Yeni, entegre güvenlik sistemleri, diğer iş operasyonlarında maliyet kontrolüne yardımcı olabilir. Örneğin, iç mekan konumlandırma sistemleri, güvenlik görevlisi ve temizlik işlemlerinin yanı sıra yüklenicinin işletmeniz de geçirdiği süreyi izlemenize yardımcı olabilir.

Akıllı video analiz sistemleri, misafirinizin çantasını unuttuğu bir taksinin plaka numarasını belirleyebilir. Bu sistem ile tespit edilen taksi geri çağırılıyor, cüzdanı iade ediyor ve misafirinizi çok mutlu edebiliyorsunuz.

Video analitiği insanları da tanımlayabilir, bu da yalnızca güvenliği ilgilendiren konuları değil, aynı zamanda misafirleriniz ve personeliniz anlamına gelir. VIP konuk odası koridorlarınızın video beslemelerini içeren bir monitörü, odanızda bir konuk belirlendiğinde bir uyarı göndererek dağıtabilirsiniz. VIP’ler için uçuş programlarını anında düzenleyebilir ya da lobide buluşmak için bekleyen zilleri kullanabilirsiniz.

Yeni güvenlik sistemleri ararken bazı önemli hususlar da var;

sistem bütünlüğü

Bazı oteller tüm güvenlik paketlerini bir kerede değiştirebilir, ancak çoğu daha eski, genellikle ağ bağlantılı güvenlik teknolojisini eski, mevcut sistemlerle entegre etmelidir. Bazı ürünler bu entegrasyonu diğerlerinden daha iyi kullanmaktadır.

Video gözetim ağları için artık mevcut IP kameralarından ve mevcut analog kameralardan gelen girdileri alan ve her ikisi için de video analizi sağlayan bir merkezi cihaz kullanabilirsiniz.

uzun ömürlü sistemler

Uzun ömürlü olmak, kullanım ömrüne dayanan fiziksel olarak dayanıklı ürünler aramak anlamına gelebilir. Tesisinizin arka ofislerinde daha yüksek güvenlikli depolama için sağlam bilgi depolama dolapları olması gibi veya bakım gerektirmeyen katı hal, kablosuz anahtar fobları gibi.

Sonuç olarak daha yüksek düzeyde güvenlik ve teknolojiye sahip hizmetler sunmak, otellerin ve tatil köylerinin her zaman paylaşım ekonomisi rekabeti üzerinde tuttuğu rekabet avantajlarıdır. Yeni fiziksel güvenlik sistemleri bu avantajların daha da ilerisine yardımcı olabilir.

Otel ve Turizm Tesisi Güvenlik Çözümleri için

10 yılı aşkın tecrübelerimiz ışığında sizlerle uzun ömürlü güvenlik danışmanlık ve teknik destek işlemleri için beraber çalışabiliriz. 

Soru, istek ve önerileriniz için lütfen arayınız: 0324 515 00 76 – 0532 736 19 44

top