Oteller İçin Yangın Alarm Sistemleri

Genel / 0 yorum

Oteller İçin Yangın Alarm Sistemleri

Otel işletmesinin geçici niteliği, yangın ve güvenlik alarm sistemlerinin teknik özellikleri, kurulumu ve bakımının uzmanlık bilgisi ve uzmanlık gerektirdiği anlamına gelir.
Hiç kimse yangın çıkmasını istemez. Bunun sonuçları hayati risk, gelir kaybı ve itibar kaybıdır.
Bu nedenle, tüm personelin iyi eğitilmiş olması, konukların ve ziyaretçilerin bulunduğu yerin kontrol altında olması ve yangın tahliye prosedürlerinin iyi bir şekilde iletilmesi çok önemlidir.

Çok amaçlı oteller de, konukların uyumaları, yabancı ortamlarda olmaları ve acil durum yangın prosedürlerinin ve tahliye yollarının farkında olmadıklarından, potansiyel olarak daha yüksek risk oluşturmaktadır.

Çalışanlar genellikle vardiyalı çalışmakta ve her gün yeni müşterilerle görüşmektedirler. Bu yüzden eğitimler zorlaşabilir ve ulaşılması zor olan yangın ve güvenlik politikalarına uyum düzeylerini tutarsız hale getirebilir.

Diğer bir risk faktörü de otellerin birden fazla kat üzerinde yangın ve güvenlik protokolü çalıştırması gerektiğidir.

İsteyeceğiniz en son şey, bir yangın alarmı sonucunda tehlikenin nerede olduğunu bilmeden ve müşterileriniz odalarında uyurken rahatsız edilmeleri veya yanlış bir alarm aktivasyonu nedeniyle tüm bir otelin tahliyesine sebep olunmasıdır.

Oteller için Yangın Alarm Sistemleri kurarken, bütün bunları göz önüne alarak hareket ediyoruz.

Bir tetikleme noktasını saptayabilen, sesli ve görsel alarm sinyallerinin bir karışımını sunan bir yangın alarm sistemine sahip olmanın son derece önemli olduğunu biliyoruz.

Ayrıca tüm ekipmanların etkin şekilde çalışıp çalışmadığını ve özellikle konuk odalarında ki sistemin testleri konusunda gerekli bakım ve testleri sağlıyoruz.

Yaklaşımımız

Yangın alarm sistemleri, hırsız alarm sistemleri, erişim kontrol sistemleri ve CCTV gözlem ekipmanlarını kurarken ya da bakımını yaparken yaklaşımımız, bir risk değerlendirmesinde, kurum içi sorumlu ekiple yakın ilişkilerin sürdürülmesini sağlamaktır.

Bireylerle ve amaca uygun ekipmanların kurulumu konusunda bilgi alışverişi çok önemlidir.

Yangın Alarm Sisteminizi kurmamızı ister misiniz? Bize yazın ya da arayın çözüm üretelim
0324 515 00 76 – 0532 736 19 44

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top