Termal Kamera Sistemleri

Termal kamera günümüz koşullarında COVID-19 ile mücadele de yaygın kullanılan kurumsal ve bireysel bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor. Gerek kurumunuz gerekse eviniz ve aile bireylerinizin sağlığı için her bütçeye uygun çözümleri ile sizinleyiz.

Endüstriye, Güvenlik ve Askeri alanlarda kullanılan termal kameralar artık sağlık alanında da kullanılmaya başladı. Büyük ölçekli işyerinizin girişine kuracağınız ip termal kamera çözümü ile hem çalışanlarınızı hem de misafirerinizi birbirlerinden sosyal mesafe kuralları çerçevesinde uzak tutabilirsiniz. Evde yada daha küçük ölçekli işletmeleriniz de ise  el tipi temal kamera çözümlerimizi tercih edebilirsiniz.

– SABIT IP TERMAL KAMERALAR

– HAREKETLİ IP TERMAL KAMERALAR

– TAŞINABİLİR TERMAL KAMERALAR

Mersin, Adana bölgesine her üç türden de yaptığımız kurulumlarla alanında öncü firma olamaya devam ediyoruz.

 

TERMAL KAMERALAR HAKKINDA

Mutlak sıfırın üzerinde bir sıcaklığa sahip tüm nesneler, düşük seviyelerde bile termal radyasyon yayar.İnsan gözüyle görülmeyen bu tür radyasyon, termal görüntüleme sensörleri tarafından tespit edilebilir. Termal kameralar, bir nesne ile çevresi arasındaki sıcaklık farklarını tespit ederek görsel spektrumda görüntüler üretebilir. Fark ne kadar büyük olursa, kontrast çeşitliliği o kadar büyük olur ki detaylar görünür hale gelir. Görünür ışık kameralarla karşılaştırıldığında, termal kameralar daha zorlu ortamlardaki uygulamalar için kullanılabilir

İLERİ ALGILAMA YETENEĞİ

Hat geçişi ve izinsiz giriş tespiti gibi akıllı video uygulamaları ile entegre edilmiş olan bu kameralar, otomatik olarak bir uyarıyı tetikleyebilir ve aynı zamanda bir operatöre uygun video sağlamak için geleneksel bir pan / tilt / zoom kamerayı tetikleyebilir.Bu uygulama özellikle çevre koruma ve alan gözetimi uygulamalarında etkili olmaktadır.

SICAKLIK ÖLÇÜMÜ

Termal kameralar belirtilen nesnelerin sıcaklıklarını izleyebilir; Sıcaklık belirli bir limitin altına düşerse veya düşerse, bir alarm tetiklenir. İzotermal paletler aracılığıyla bir görüntüdeki vurgulanan sıcaklık aralıklarını da izleyebilirler. Bu olaydaki olayların yorumlanmasını sağlar. Termal kameralar, yangınların önlenmesi, ekipman aşırı ısınması, donmanın neden olduğu hasarlar ve diğer birçok tehlikenin önlenmesi için ideal seçimdir.

top